هم اندیشی ائمه جماعات بانک ملی ایران در آستانه ماه مبارک رمضان در استان تهران

اولین گردهمایی ائمه جماعات بانک ملی ایران در استان تهران در سال92 با حضور حبیب‌اله رشیدارده دبیر ستاد اقامه نماز و حجت‌الاسلام و المسلمین خطیبی دبیر امور روحانیون بانک در ادارات مرکزی برگزار شد.
در این جلسه رشیدارده بر جایگاه ویژه فریضه نماز در بانک تاکید و در ادامه با توجه به خضوع و خشوع مستتر در نماز به معنای ظاهری و معنوی آن اشاره کرد و افزود: دعوت به این ضیافت الهی و ترغیب همکاران به حضور پر رنگ‌ در صفوف نماز جماعت، وظیفه خطیر ائمه جماعات بانک است و آن‌ها باید به طور شایسته بر این امر تاکید نمایند. 
دبیر ستاد اقامه نماز بانک ملی ایران، نقش روحانیون محترم را در بین کارکنان اثرگذار عنوان کرد و گفت: ائمه جماعات در بانک در ماه مبارک رمضان می‌توانند با این اثرگذاری ذهن مخاطب را به خود جلب و جذب نمایند.
وی ماه مبارک رمضان را میدان تبلیغ گسترده برای ترویج احکام اسلامی توسط روحانیون محترم دانست و بیان داشت: ائمه جماعات بانک با توسعه دایره تبلیغ، تفسیر و تشریح مسائل معنوی و با موشکافی و بررسی ابعاد مختلف ماه مبارک رمضان که ماه مهمانی خدا، عبادت، خودسازی و بندگی است، راه دعوت به این ضیافت الهی را هموار کنند.
رشیدارده ترویج معارف اسلامی را رسالت و هنر ائمه جماعات بانک دانست و گفت: با توجه به اینکه نظام سلطه در 3 جبهه علمی، اقتصادی و فرهنگی علیه میهن اسلامی در حال جنگ است، لذا ائمه جماعات بانک در خنثی‌سازی توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان نقش کلیدی دارند و می توانند توان و ظرفیت مادی و معنوی کشور را در این 3 حوزه افزایش دهند.
وی با تبیین سیاست‌های جدید ستاد اقامه نماز بانک ملی ایران گفت: اجرای این سیاست‌ها به هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن نماز جماعت در شعب و ادارات  منجر می‌شود.
در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین خطیبی با اشاره به فعالیت‌های ستاد اقامه نماز بانک ملی ایران بیان داشت: توفیق بزرگ طلبگی و سربازی امام زمان(عج) از نعمت‌هایی است که نصیب هر فردی نمی‌شود.
وی در ادامه با ذکر روایاتی بر اهمیت جایگاه طلبگی تاکید کرد.
دبیر امور روحانیون بانک در ادامه ترغیب کارکنان به حضور باشکوه در نماز جماعت را مسئولیت مهم ائمه جماعات بانک دانست.
در پایان جلسه ائمه جماعات بانک به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند . 
 

/ 0 نظر / 19 بازدید