برنامه‌ای اختصاصی برای چاق‌ها

بیشتر آدم‌های چاق معتقدند رژیم گرفتن و ورزش کردن تاثیری در مشکل چاقی‌شان ندارد. آنها یک جمله را خیلی تکرار می‌کنند؛ بدن ما استعداد چاق شدن را دارد و ما اگر آب هم بخوریم چاق می‌شویم. این‌جور افراد از دیدن تصویر شکم برآمده خودشان در آیینه خجالت می‌کشند.

 

هر وقت چشم‌شان به این تصویر می‌افتد تصمیم می‌گیرند آن قسمت اضافه را آب کنند. ولی هر وقت این تصمیم را می‌گیرند در چشم به هم‌زدنی خوردنی‌های خوشمزه جلوی راهشان سبز می‌شود و به آنها چشمک می‌زند. چاق‌ها همیشه تصمیم به لاغری را به فردا و شنبه‌ای نامعلوم موکول می‌کنند که معلوم نیست کی می‌آید. بعضی وقت‌ها هم دل خوش می‌کنند به آگاهی‌های تبلیغاتی که قول رسیدن به وزن ایده‌آل در سه سوت!‌ را می‌دهند.

«باشگاه بااراده‌ها» که در برنامه صبحگاهی «خونه زندگی» شبکه دو افتتاح شده، این گروه از افراد چاق را به‌عنوان مخاطب انتخاب کرده است.

افرادی که تصمیم به انجام کاری دارند اما اراده سست‌شان مانع رسیدن به هدف می‌شود. در این باشگاه چهار نفر که وزن زیادی دارند در مسیر کاهش وزن گام برمی‌دارند.

این چهار نفر در قسمت اول به لباس فروشی رفتند و لباس‌های اندازه خودشان را خریداری کردند. حالا آنها امیدوارند که بعد از شش ماه لباس‌ها برایشان گشاد بشود و در کت و شلوارهایی تنگ‌تر و جمع و جورتر جا بشوند.

دو مشاور تغذیه و روان‌شناس این آدم‌های چاق را در طول مسیر همراهی می‌کنند. دوربین برنامه هر هفته به خانه اعضای باشگاه می‌رود و بررسی می‌کند اوضاع میز صبحانه‌شان مطلوب است یا خیر.

تعداد زیادی از بینندگان برنامه نیز عضو این باشگاه هستند و هر هفته سوالاتشان را با کارشناس حاضر در استودیو در میان می‌گذارند.

این چهار نفر که از طریق فراخوان شبکه دو انتخاب شده‌اند، چاره‌ای جز کاهش وزن ندارند؛ چون رفتارشان در معرض قضاوت بینندگان پرشمار تلویزیون قرار گرفته و اگر به قولشان عمل نکنند شرمنده مردم می‌شوند.

«باشگاه بااراده‌ها» قصد دارد در نوبت‌های بعدی اراده اعضای باشگاه را در دیگر حوزه‌ها تقویت کند. مثلا قرار است چهار نفر انتخاب شوند و در مدت محدودی زبان انگلیسی را بیاموزند. اگر دوست دارید اراده‌تان را محک بزنید عضویت در این باشگاه را فراموش نکنید.

/ 0 نظر / 18 بازدید